[vc_row 0=””][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23dd3333″][vc_column_text 0=”” css_animation=”flipInY”]

Koru Sigorta Grubu, 2011 yılından bu yana Türk sigortacılığının gelişmesine katkı sunuyor. Hayat dışı sigorta branşlarında faaliyetlerini yürüten Koru Sigorta, yola çıkarken öncelikle dünya genelinde çok yaygın şekilde kullanılan kooperatif sigortacılığı iş modeliyle ilerliyor.

2016 yılında iş modelini yenileme yoluna giden Koru Sigorta Kooperatifi, Koru Sigorta adını alarak hayat dışı sigortacılık alanlarında faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye genelinde 1000’e yakın broker ve acente satış kanalı ve profesyonel ekibiyle dikkat çeken Koru Sigorta, araç sigortası, işyeri sigortası, konut sigortası, ferdi kaza sigortası, nakliyat sigortası, seyahat sağlık sigortası, tekne sigortaları, taşıyıcı mali mesuliyet poliçesi, tarım sigortası, fatura güvence sigortası gibi çok geniş bir ürün portföyüyle, bireysel, kurumsal ve katılım sigortaları alanlarında sigortalılarına nitelikli hizmet ve güvence sunmaya devam ediyor.


Trafikte Üçüncü Şahıslara Verilebilecek Zararlar Koru Sigorta Trafik Sigortası ile Ödeniyor

Trafik sigortaları kamuoyunda çoğu zaman kasko poliçeleriyle karıştırılıyor. Trafik sigortası poliçeleri, sigortalıların trafikte kişilere verebilecekleri bedensel ve maddi zararları, poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılıyor. Ticari kapsamda yapılan yolculuklarda meydana gelen riskler de yine trafik sigortası poliçe kapsamı dahilinde güvence altına alınabiliyor. Sigortalı tarafından trafikte yapılan kazalar sonucu oluşan zarar ve vefat tazminatları Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası genel şartları çerçevesinde ödeniyor. Koru Sigorta trafik sigortası poliçesinde düzenlenen ana teminatlar arasında ölüm (kaza başına), ölüm (şahıs başına), maddi (kaza başına), maddi (şahıs başına), tedavi giderleri (şahıs başına) ve tedavi giderleri (kaza başına) teminatları yer alıyor. Yaptırılması tercihe bağlı olmayıp zorunlu olan trafik sigortası poliçeleri yıllık olarak yenileme gerektiriyor.

Trafik sigortası poliçeleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde geçerli olup, kazayı yapan sigortalının aracında meydana gelen hasar ve zararları kapsamıyor. Hazine Müsteşarlığı’nda yapılan duyuruya istinaden, trafik sigortalarında isteğe bağlı iptal işlemleri yaptırma olanağı bulunmuyor. Trafik sigortası teminat limitleri, her takvim yılı başında güncelleniyor. Trafik sigortası poliçe sahibinin aracını satması durumunda, mevcut trafik sigortası poliçesi kendiliğinden sona eriyor ve sigortalıya gün bazlı prim iadesi yapılıyor.


Sigortalılar Araçlarını Koru Sigorta Kasko Poliçesiyle Teminat Altına Alıyor

Türkiye gibi trafik kazalarının ve kazalara bağlı vefatların yoğun yaşandığı ülkelerde, araç sahiplerinin araçlarını kasko poliçeleriyle koruma altına alması, kritik bir önem taşıyor. Kasko poliçeleri, kazaların yanı sıra arıza hâllerinde de sigortalılara destek sunuyor. Koru Sigorta kasko poliçeleri, sigortalıların, araçlarını çarpma, çarpışma, deprem, devrilme, yanma, seylap, vefat, ihtiyari mali mesuliyet, hatalı akaryakıt seçimine dayalı hasarlar durumlarında güvence altına alıyor. Kasko poliçesiyle sürekli maluliyet, tedavi giderleri, araç muayene ve arıza onarım asistans hizmetleri, yetkili olmayan kişilerce aracın çekilmesi riskleri de güvence altına alınan riskler arasında bulunuyor.

Koru Sigorta Genişletilmiş Kasko Poliçesi’yle mini onarım, merkezi kilit değişimi, anahtar kullanımıyla aracın çalınması, yurt dışı geçerlilik, orjinal cam değiştirme, ses cihazları ve görüntü cihazları masrafları da ek teminatlar dahilinde karşılanıyor. Poliçe vadesi boyunca sigortalılar; aracın çekilmesi, oto kapı kilit hizmeti, hasarlı aracın kullanılamamasından kaynaklanan konaklamalar, lastik değişimi, profesyonel sürücü hizmeti, seyahate devam edebilmek için “rent-a-car” hizmeti gibi çok sayıda asistans hizmetinden de faydalanabiliyor. Siz de trafik sigortası ve kasko poliçesi ihtiyaçlarınız için bilgi almak ve Koru Sigorta güvence kapsamından yararlanmak istiyorsanız, 0 850 811 0 111 numaralı hattı arayarak Sigortayap ekibinden hemen teklif isteyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz en uygun sigorta poliçesine kolay, hızlı, güvenilir ve uygun şartlarla sahip olabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]