[vc_row 0=””][vc_column][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23dd3333″][vc_column_text 0=”” css_animation=”flipInY”]

Günümüzde bireyleri tasarruflarını koruma altında almaya yönlendiren planlamalar oldukça revaçta. Tüm bu birikim değerlendirme planlarının yanında, hayat ve sağlık sigortası gibi kavramlar da hak ettiği önemi kazanmaya başladı. 2012 yılında kurulan Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. bu trendler ve tercihler doğrultusunda müşterilerine maksimum fayda sağlayan hizmetler sunuyor. Bireylerin bugünlerini ve geleceklerini güvence altına alma ihtiyacını karşılamada önemli bir görev üstlenen Fiba Emeklilik, sektörün genç ve dinamik isimlerinden birisidir.


Hayat Sigortası

Fiba Emeklilik, hem kendinizi hem sevdiklerinizi güvence altına alabilmeniz için birçok sigorta paketi sunuyor. Bunların en kapsamlılarından biri hayat sigortasıdır. Hayat sigortası, ana dayanağı insan hayatı olan ve insanın hayatı boyunca karşı karşıya kalabileceği istenmeyen olaylarda; risklerin en aza indirilmesi, bireylerin mali sıkıntı içine girmemesi, yaşam standartlarını koruyabilmesi için size ve sevdiklerinize finansal güvence sağlar.

Bu güvencelerden biri, hiç şüphesiz ki çocuk sahibi bireylerin taşıdığı, çocuklarının eğitim hayatını garanti altına alma isteğidir. Fiba Emeklilik, hayat sigortası kapsamındaki “mutlak eğitim” paketi, size bir şey olması durumunda çocuğunuzun eğitim masraflarının sigorta şirketince karşılanmasını sağlıyor. Üstelik eğitimini üstlendiğiniz bir başka öğrenci daha varsa, bu paket kapsamında onun da eğitimini garanti altına alabilirsiniz.

Hayat sigortası paketlerinin önceliklerinden biri, beklenmedik kazalar sonrasında sizin ve aile bireylerinizin yaşam standartlarının korumasını sağlamaktır. Fiba Emeklilik; vefat, ciddi bir hastalık ya da kaza sonucu oluşacak tedavi masrafları gibi risklere karşı sunduğu “yıllık hayat” sigorta paketi ile sizleri güvence altına alıyor.

Hayat sigortası paketleri kapsamında sadece yaşadığınız kötü durumlar değil, bu durumlar sonrası oluşabilecek zorluklar da önlenmeye çalışılıyor. “Çok yaşa” isimli hayat sigortası paketi, yakalanabileceğiniz muhtemel tehlikeli hastalıkların sonrasında finansal destek rahatlığı sunuyor. Hastalık durumunda ödenen toplu para ile tedavi masraflarınızı veya diğer giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Fiba emeklilik hayat sigortası paketleri içinde en dikkat çekenlerden biri ise Pembe Kurdele paketi. Özellikle kadınların yakalandığı hastalıkları kapsayan paket, gerek tedavi sürecinde gerek sonrasında finansal destek ile kadınları kendilerini koruma altına almaya teşvik ediyor. Bu proje, Fiba Emeklilik’e 2015 yılında En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü getirdi.


Bireysel Emeklilik Sistemi

Emeklilik döneminizde ek gelir sağlayarak refah seviyenizi arttıran bireysel emeklilik sistemi, Fiba Emeklilik portföyünde öne çıkan ürünlerden biridir. Sosyal güvenlik sistemini tamamlayan ve BES olarak bilinen sistemle, kendinize özel bir emeklilik planlayabilirsiniz. Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak belirlenebilen ödeme planlarıyla tasarruflarınızı değerlendirmenizi sağlayan bireysel emeklilik sistemi, tüm dünyada olduğu gibi artık ülkemizde de oldukça revaçta olan bir uygulamadır.

Fiba Emeklilik, sadece bireyler değil kurumlar için de özel kurumsal emeklilik planları hazırlıyor. Şirketler bu planlar çerçevesinde tasarrufların değerlendirilmesi ve çalışanlarının daha güvenli bir emeklilik tasarlamalarına destek olabiliyor.

Şirketin bireysel emeklilik sistemine getirdiği birçok yenilik de var. GAP markası işbirliğiyle hayata geçirilen BESy, ailelere çocuklarının geleceğini şimdiden planlama imkanı sunuyor. Ayrıca bu paket için geliştirilen BESy isimli oyuncak karakter GAP mağazalarında satılıyor ve gelirin bir kısmı (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Fiba Emeklilik, sadece birikimlerinizi tasarruf altına almak için değil sağlığınızı korumak için de avantajlı bir paket sunuyor. “FibaTamSağlık Sigorta” paketi, Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamına alınan sağlık hizmetleri için ödeyeceğiniz fark ücretlerini karşılıyor. Bu paket ile Özel Sağlık Sigortası primlerine oranla çok daha düşük primlerle sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.


Ferdi Kaza Sigortası

Hayat sigortası paketleri kapsamında yaptırabileceğiniz Fibalı Ferdi Kaza Sigortası, sigortalının bir kaza sonucu yaşamını yitirmesi, yaralanması ya da sakat kalması gibi riskler sonucu oluşacak maddi kayıpları en aza indirerek sigortalıya ve ailesine güvence sunar.

Fiba Emeklilik, sunduğu tüm bu paket ve planlarla bireylerin bugünlerini ve geleceklerini güvence altına alma ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir görev üstleniyor. Tüm bu paketlere Sigortayap avantajlarıyla ve desteğiyle ulaşabilir, hem kendinizin hem sevdiklerinizin geleceğini garanti altına alabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]